KONST / Litografier / Färglitografi 7517411
*
nr 751 7411
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), Trädgård, motivets mått: 35 x 39
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2012
kl 17:43:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 21:14:24
1
200 kr
2/4 09:51:18
2
150 kr
2/4 17:36:12
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 751 7411
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), Trädgård, motivets mått: 35 x 39
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 21:14:24 | 1 | 200 kr |
2/4 09:51:18 | 2 | 150 kr |
2/4 17:36:12 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:54